Kezdetét vette a Collegium által, a Magyar Ifjúsági Értekezlettel közösen, szervezett vitakör. A rendezvény résztvevői nagyváradi középiskolások vitáznak egymással négy vitaalkalmon keresztül. A vitaalkalmak előtt a résztvevők először két online, majd egy a szakkollégium által szervezett hagyományos képzésen vehettek részt, ahol betekintést nyerhettek a viták világába és megismerkedhettek annak szabályaival és követelményeivel.
A szakkollégium által nem rég indított vitakör elsődleges célja, hogy a helyi középiskolások figyelmét felhívják a helyes vitázás és logikus gondolkodás fontosságára. Mindezek mellett lényegesnek tartjuk azt is, hogy ne csak egy elméleti tudással vértezzük fel a vitázás iránt érdeklődőket, hanem élesben is kipróbálhassák magukat a diákok. A már fent említett képzések során a diákok megismerkedhettek a Karl Popper formátumú vita szabályaival, felépítésével és betekintést nyerhettek annak kulisszái mögé is, ezeket az interaktív előadásokat képzett vita trénerek tartották, mint például Knopp Ildikó vagy Jakab Gábor nagyváradi vitatréner. Az elméleti rész után a résztvevők kipróbálhatták magukat egy próba vitán is, ahol lehetőségük nyílt a megszerzett tudást gyakorlatba ültetni.
Az alapozó képzések után, pedig kezdődött a vitakör verseny része, ahol is a jelentkező három csapat vitázott egymással. Mind a három csapat Nagyvárad különböző iskoláiból jött, névszerint a Karfiológusok csapata a Szent László Római Katolikus Teológia Líceumból, a Mesterhármas az Ady Endre Elméleti Líceumból még az Óriás Kifogás csapata a Nagyváradi Művészeti Líceumból érkezett. Mind a három csapat az előzetesen kiosztott témákból, mely a környezetvédelem témaköréhez kapcsolódott, felkészülten érkezett a vitaalkalmakra, hogy összemérjék tudásukat és vitázó képességüket. Az előzetes izgalmak ellenére a rendezvény végére az összes csapat helyt állt és már-már parázs viták alakultak ki a csapatok között. Elmondhatni, hogy az első vitaalkalom végére, ahol mind a három csapat vitázott egymással, teljesen belelendültek a résztvevők. Így tehát érdeklődve várjuk a következő fordulókat, melynek végén kiderül, hogy ki jut tovább a székelyudvarhelyi döntőbe.
Az esemény végén a három tagú bírói stáb, Domján Katalin vitatréner, Csorba Mihály a szakkollégium középiskolás programjának a vezetője és Székely Farkas Tímea közgazdász és környezetvédelmi aktivista, kiemelte, hogy a résztvevők nagyon szépen helytálltak és rendkívül sportszerűen játszottak, betartva minden szabály és előírást, amit ez a vitaformátum megkövetel.
A rendezvény létrejöttét a Communitas Alapítvány támogatta.